Kim jestem

Nazywam się Joanna Węgrzynowicz-Becker jestem ekspertem, gotowym przybliżyć Ci zagadnienia związane ze sztuką ogrodową. Specjalizuję się w tworzeniu ekologicznych, zielonych przestrzeni. Uczę jak stworzyć zrównoważony ogród, czerpiąc inspirację z natury.

Dorastanie

Dorastałam w ogrodnictwie prowadzonym przez mojego ojca i tak właśnie zaszczepiła się we mnie pasja do roślin. Szklarnie pełne kolorowych kwiatów i urzekających zapachów to moje dzieciństwo i młodość. Studia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu pozwoliły mi otrzymać stopień mgr inż. ogrodnictwa. Jako absolwentka Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego uzyskałam tytuł mgr inż. architekta krajobrazu. Ukończyłam również Akademię Feng Shui. Kwalifikacje ciągle uzupełniam poprzez uczestnictwo w szkoleniach, sympozjach oraz konferencjach tematycznych, dzięki czemu posiadam wiedzę z zakresu obecnych trendów i nowinek branżowych.

Dzisiaj

Od lat współprowadzę rodzinną firmę Karogród, w której odpowiadam za pracownie architektury krajobrazu, oraz trzymam bezpośrednią pieczę nad prowadzonymi inwestycjami powierzonych nam ogrodów. W swoich pracach przemycam estetykę kultur wschodu, w szczególności opierając się na zasadach feng shui.

To Ja

Prywatnie jestem szczęśliwą córką, żoną i matką, a także miłośniczką zwierząt, entuzjastką zdrowego stylu życia oraz koneserką włoskiej opery. Od wczesnej młodości byłam wegetarianką. Dziś weganizm jest nie tylko moją dietą, ale również stylem życia. W wolnym czasie uprawiam jogę i jogging. Na co dzień ogromną dawkę inspiracji czerpię z filozofii taoizmu.

Mój blog

Mój blog jak zaprojektować ogród - gdzie fachowe porady i zielone projekty przeplatają się z moimi koncepcjami ekologicznego stylu życia - dedykuję osobom, które pragną pogłębić kontakt z przyrodą, żyć świadomie i celebrować codzienność  w zgodzie z naturą. Niezależnie od tego czy masz przydomowy ogród, warzywniak na działce, kwiecisty taras, czy kilka roślin na parapecie – jak zaprojektować ogród - jest miejscem dla Ciebie. Chciałabym, aby  blog jak zaprojektować ogród, stał się źródłem inspiracji do zmian w Twoim otoczeniu i pomógł w zrozumieniu przyrody.